Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o digital painting Photoshop, znajdziesz na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku stara się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się poznać znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne programy do digital paintingu

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym oprogramowanie ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Krita, Corel Painter czy GIMP, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, farbami akrylowymi lub gwaszem. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą kursu

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić na własną rękę, aczkolwiek aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz niezbędne triki korzystania z pędzli, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]