Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Blender 3D kurs. Uzyskaj więcej wiadomości.

Świat rysunku nieustannie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody preferując tworzenie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje już ogromnych kosztów – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie pedagoga

Obsługę dowolnej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten trwa wtedy dłużej i nieraz jest nadzwyczaj frustrujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne osobom, które dopiero poznają Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które wymagają dopracowania i proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w jak najmniej licznych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością poszukiwaną i poważaną głównie w świecie projektowania, filmu i gier wideo. Poznanie programu Blender 3D daje więc wiele perspektyw zawodowych. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które potem można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu amatorzy i artyści chcący rozwijać swoje obecne umiejętności lub odkryć nowe drogi ekspresji.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]