Język angielski

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Angielski jest niewątpliwie najbardziej znaczącym z języków europejskich. Używają go prawie wszyscy. Jest on przydatny przy kontaktach handlowych, w branży turystycznej, polityce międzynarodowej, a także w codziennym życiu. Owa przydatność posługiwanie się tym językiem powoduje pojawianie się coraz to nowszych szkół nauczających języków obcych.

Samodzielna nauka angielskiego

Angielski jest o tyle dobry do samodzielnego uczenia się, że materiały dydaktyczne są powszechnie dostępne. Każda księgarnia ma w ofercie książki do nauki tego języka oraz literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. Anglojęzyczna jest również większość współczesnej muzyki oraz filmów. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w Polsce, warto więc wykorzystać każdą okazję, by się z nim osłuchać.

Metody uczenia się języka angielskiego

Każda szkoła językowa udostępnia swoim uczniom możliwość wyboru z kilku rodzajów kursów języka angielskiego i metod nauczania. Jedną z możliwości do wyboru jest program nauki DIRECT English.

DIRECT English jest sposobem szybkiego przyswajania języka. Opiera się na Metodzie Bezpośredniej, w czym przypomina dość mocno rozpowszechnioną na naszym rodzimym rynku Metodę Callana.

Kolejną opcją jest kurs GENERAL ENGLISH – wykorzystujący metodę komunikatywną. Stworzony jest dla kursantów chcących rozwinąć całościową, praktyczną umiejętność używania języka, umożliwiającą rozmowę w wielokulturowym towarzystwie. Efekt jest tym lepszy, że zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez 2 lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, czyli nauka poprzez prowadzenie rozmów po angielsku.

Obie wersje kursu, a także konwersacje z języka angielskiego oferuje szkoła Archer School. Pełna oferta dostępna jest odwiedzając stronę internetową www.archerschool.pl.