food pairing

Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Co prawda przywykliśmy do tradycyjnych połączeń aromatów, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą potraw, które na pierwszy rzut oka absolutnie do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co najważniejsze, apetycznych wyników. Odkrywamy to na każdym kroku. Silne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało z pewnością pojawienie się na rynku nieznanych dotychczas w Polsce produktów oraz otwarcie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby kombinacja mięsa z egzotycznych sosami owocowymi rzadko już szokuje. Ci, którzy rozsmakowali się w niespotykanych fuzjach smakowych często podejmują własne doświadczenia i na własną rękę próbują jeszcze bardziej nietuzinkowych połączeń. By te aczkolwiek przyniosły oczekiwane rezultaty, należy najpierw wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – mieszanie smaków w zgodną, niezwykłą całość

Jeśli chcemy, by nasze kulinarne przygody rzeczywiście stały się przyczyną ekscytacji i umożliwiały odnalezienie nowych smakowych doznań, należy działać zgodnie z zasadami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są zaledwie wytycznymi, o których trzeba pamiętać, by smaki mieszają się w zgodną, choć nieprzeciętną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tak nazywa się się sztukę zestawiania ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za kategorycznie od siebie różne. Wszystkie wytyczne food pairingu są jednak bardzo przeanalizowane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z obszaru biochemii, dotyczącą głównie zawartości poszczególnych substancji w używanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, ale też o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Food pairing wymaga bujnej wyobraźni oraz wyczucia, jednak to nie one okazują się kluczowe. Znacznie bardziej liczy się znajomość ilości konkretnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak reagują one z innymi związkami. Toteż trafnym posunięciem będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – tym bardziej, że podzielenie się niezbędną wiedzą trwa nie dłużej niż kilkanaście godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]