Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Jesteś zainteresowany pełną ofertą warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Nie czekaj! Zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – przystrajać ciastka bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz rozwijać fascynację Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zdobywają praktyczne umiejętności, ale też uczą się samodzielności oraz kształtują swoją kreatywność. A równocześnie świetnie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, opanowywanie nieskomplikowanych przepisów oraz dobieranie i mieszanie ingredientów – to wszystko powoduje, iż maluchy z entuzjazmem eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach partycypują również rodzice, jest to tym samym znakomita okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla krnąbrnych pociech

Zajęcia odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów maluchy przygotowują danie główne i deser. Młodzi entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, ewentualnie przyrządzić apetyczny makaron na słono lub słodko. W czasie kursu dzieci przygotowują również smaczną deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami truskawkowymi. Nauka powiązana z zabawą to doskonała metoda na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych dań niesie pociechom mnóstwo szczęścia. Nawet najbardziej niesforny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w pieczeniu smacznej pizzy lub ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobre podejście do dzieci.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]