Zadbaj o swoje lampy samochodowe

Nie trzeba zapewne przypominać, jak ważnym elementem twojego auta są reflektory. Właśnie od nich zależy bezpieczeństwo na szosie – tak po zmroku, ale też za dnia. Niestety, część właścicieli aut zapomina o tym, czego efektem mogą być rozmaite usterki. Nie zawsze są w porę wykryte i naprawione, a to natomiast może owocować naprawdę groźnymi wypadkami. Warto więc powiedzieć, jak dbać o lampy samochodowe oraz szybko zauważyć ich możliwe usterki.

Ustawienie lamp samochodowych

Statystyki przeprowadzone na krajowych ulicach nie przyniosły pozytywnych wniosków – tylko jeden procent właścicieli aut ma właściwie ustawione lampy samochodowe. Tymczasem takie błędy mogą przynieść naprawdę nieprzyjemne skutki – źle ustawione lampy oślepiają pozostałych użytkownicy dróg, a ich zasięg bardzo się zmniejsza. Jak takim trudnościom zaradzić? Często ustawiać lampy samochodowe w serwisie – zwłaszcza po zmianie halogenu. Nie zapłacimy za to dużo – sporo firm oferuje taką pomoc bezpłatnie, pozostałe pobierają symboliczną opłatę.

Czemu lampy samochodowe gorzej działają?

Często oczywiście powód problemów z oświetleniem w aucie tkwi gdzie indziej. Wydajność lamp samochodowych bardzo zmniejsza bowiem uszkodzony odbłyśnik – w takich przypadkach powinniśmy kupić nowy lub go zregenerować. Popularną przyczyną tego problemu są również przepalone żarówki czy kurz na szybkach. Część z takich problemów zniknie, jeśli będziemy właściwie troszczyć się o stan lamp. Najczęściej jednak, gdy nadarzy się nieodwracalna usterka lamp samochodowych, najlepszym rozwiązaniem okaże się ich wymiana. W profesjonalnych sklepach moto kupimy nie tylko oryginalne części dla danych marek aut, ale także ich zamienniki.