Sklep internetowy z wycieraczkami płaskimi

W czasie intensywnych opadów na oknach auta widać utrudniające jazdę smugi? Już czas kupić inne wycieraczki – stare, jak widać, są już zużyte. Zamiast klasycznych warto zdecydować się na wycieraczki samochodowe płaskie. Nie wiesz z jakiego powodu? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem.

Wycieraczki samochodowe płaskie w wiekowych samochodach

Warto pamiętać, iż w wiekowych samochodach zazwyczaj nie ma miejsca do założenia nowoczesnych piór. Przed ich zakupem zawsze sprawdź, czy konkretne wycieraczki samochodowe płaskie pasują do posiadanego przez ciebie samochodu. Kiedy nie ma go na liście producenta, powinieneś zdecydować się na jeden z modeli stworzonych dla wozów wyposażonych w pióra przegubowe.

Czemu wycieraczki samochodowe płaskie są lepsze od przegubowych?

Prosta budowa sprawia, że są bardziej wytrzymałe od klasycznych modeli. Dopasowane do profilu okna wycieraczki dokładniej usuwają wodę. Świetnie działają także w trudnych warunkach – niestraszny im silny wicher czy mróz. Zużywają się również znacznie wolniej – często używane wycieraczki samochodowe płaskie powinno się wymieniać jedynie co sześć miesięcy.

Ochrona wycieraczek samochodowych płaskich

Pióra będą działać nam nawet parę miesięcy dłużej – o ile nie zapomnimy, by chronić je przed brudem. Warto też chronić je przed środkami wykorzystywanymi do polerowania karoserii. Wycieraczki samochodowe płaskie rzadziej się psują, kiedy używamy ich wystarczająco często – nawet przy dobrej pogodzie należy zatem od czasu do czasu pozwolić im popracować.