Najczęstsze usterki samochodów Dacia i części zamienne

Komfort, możliwości i korzystne koszty zakupu to największe plusy aut Dacia. Jak wiadomo, nie znajdziemy aut stuprocentowo niezawodnych – także pojazdy tej marki co pewien czas się uszkadzają. Na szczęście dla ich miłośników nieczęsto są to usterki, które wyłączają samochód z użytkowania – zazwyczaj tylko związane z ograniczeniem wygody kierowania autem. Wyeliminowanie większości z nich nie okaże się zatem pracochłonne czy kosztowne. Należy wspomnieć także o innej zalecie samochodów Dacia – części zamienne do nich są w naszym kraju osiągalne bez znacznych problemów.

Masz auto Dacia? Oto części, których musisz pilnować

Z jakimi awariami walczą posiadacze aut Dacia? Części, które najczęściej się psują to przede wszystkim zawieszenie, silnik, frontowa szyba oraz zamykanie szyb. Kłopotem może stać się poza tym korozja karoserii, szczególnie w pobliżu zawiasów oraz błotników. W przypadku ich stwierdzenia warto wybrać części dobrej klasy – polecane przez producenta tudzież zamienniki z górnej półki.

Nie działa Dacia? Części wymieniaj w warsztacie

Istotne jest też to, gdzie zamontujemy zepsute podzespoły. Nie najlepszym pomysłem będzie amatorska wymiana – konstrukcja nowych aut tego producenta jest stosunkowo skomplikowana, a więc do ich naprawy potrzebne będą specjalistyczne umiejętności. Dobrze wybrać się do profesjonalnego serwisu Dacia – części z pewnością zostaną odpowiednio wybrane, a samochód nie zepsuje się tuż po opuszczeniu serwisu.