Najciekawsze wystawy samochodów w Polsce

W Polsce nie brak jest miłośników samochodów. Świadczy o tym popularność wystaw samochodów, które przyciągają zwykle tysiące uczestników. Ich specyfika bywa naprawdę zróżnicowana – od imprez prezentujących wyścigowe auta i motocykle, przez wystawy najnowszych egzemplarzy, aż po wystawy, podczas których możemy podziwiać stylowe, zabytkowe dwuślady. Inna kwestia to targi motoryzacyjne, które są świetną sposobnością do poznania oferty różnych koncernów i zdobycia informacji, które ułatwią wybór nowego samochodu. Na które zatem wystawy samochodów w kraju powinniśmy się wybrać? Jakie propozycje są najciekawsze dla miłośników samochodów?

Wystawa samochodów Motor Show

Odbywające się w Poznaniu Motor Show to największe rodzime wydarzenie motoryzacyjne. Wystawa samochodów organizowana jest na terenie Targów Poznańskich, a w jej trakcie swoje produkty prezentują takie marki jak Volkswagen, Ferrari, Hyundai czy BMW. Organizowane wiosną każdego roku targi to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w świecie motoryzacji. Warto też dodać, że na wielkopolskiej wystawie dostępny też miejsce, w którym auta dla siebie znajdą entuzjaści pojazdów ciężarowych.

Małopolska wystawa samochodów

Z drugiej strony krakowskie Classic Moto Show to wystawa samochodów dla wszystkich miłośników starych pojazdów. Organizowana jest każdego roku we wrześniu i konsekwentnie przyciąga coraz szersze rzesze uczestników. Nic dziwnego – ta wystawa samochodów to doskonały moment na to, by na własne oczy ujrzeć historyczne modele samochodów z całego świata. Oprócz tego dla gości przygotowano również zabytkowe jednoślady z zakładów polskich oraz ze świata. Organizatorzy wystawy samochodów zabytkowych pomyśleli też o dzieciach – to dla nich przygotowali specjalne atrakcje, podczas których podszkolą ich jak bezpiecznie przebywać na drodze.