Lampy przednie – krótki poradnik dla kierowców

O ile światła tylne do stworzone w szczególności do polepszenia bezpieczeństwa na ulicy, to te z przodu posiadają znacznie więcej funkcji. Nie tylko zawiadamiają pozostałych kierujących o naszej obecności na drodze, ale również po ciemku rożświetlają drogę poza terenem zabudowanym – w ogromnej mierze zależy więc od tych świateł bezpieczeństwo pasażerów. Trzeba więc właściwie się o nie zatroszczyć – znacznie zminimalizujemy tak ryzyko wypadku po zmroku. Jak zagwarantować ich długowieczność? Jak regularnie wykrywać wszelkie usterki?

Częsty kłopot z lampami przednimi

Wydajność reflektorów zależy w szczególności od ich prawidłowego wyregulowania. Niestety niewielu kierowców o to się troszczy, zaś niektóre badania wskazują, że jedynie jeden na stu ma prawidłowo ustawione światła. Samodzielne ustawienie reflektorów rzeczywiście może spowodować niemałe problemy, ale jeśli nie potrafimy zrobić tego w garażu, powinniśmy wybrać się do warsztatu. Nie zapominajmy, iż odpowiednie dbanie o lampy przednie zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo kierowania samochodem.

Lampy przednie – powody usterek

Należy jednak wiedzieć, że przyczyną awarii lamp przednich w aucie może okazać się coś innego. Nieodpowiednie wydalanie wody potrafi owocować ich parowaniem, które wszak bardzo zmniejsza ich jasność. Reflektory będą słabiej świecić również, jeśli uszkodzony będzie odbłyśnik. W takich sytuacjach dobrym pomysłem będzie zakup nowego zestawu lamp przednich. W sklepach specjalistycznych można nabyć zarówno oryginalne części do danego modelu auta, jak i ich wersje alternatywne.