Co warto wiedzieć o lampach do BMW?

Samochody BMW słyną z niezawodności, lecz także i te niekiedy się psują. W nowszych modelach tych aut nierzadko zdarza się awaria lamp – szczególnie tylnych. Szczęśliwie jej usunięcie rzadko wiąże się z dotkliwymi kosztami, gdyż w sklepach, poza oryginalnymi podzespołami, dostępne są również elementy alternatywne. Kierowcy mogą również wybrać regenerację dotychczasowych lamp, która okaże się naprawdę atrakcyjnym pomysłem w przypadku zabytkowych aut. Co zatem zrobić, jeśli uszkodzone zostaną lampy w BMW?

Lampy do BMW – regeneracja

Właściciele zabytkowych samochodów z lat 60-tych lub 70-tych zwykle stawiają na naprawę starych lamp, ze względu na niewielką dostępność na rynku pasujących części zamiennych. W zabytkowych pojazdach słabsze świecenie może wynikać między innymi z zabrudzenia szybki czy odbłyśnika – najlepiej wtedy wyczyścić je sprężoną wodą.

Lampy do BMW – fabryczne czy zamienniki?

We współczesnych modelach BMW awarie lamp nierzadko są związane z zepsuciem systemu elektronicznego – wówczas najlepszym wyjściem będzie pomoc specjalisty, bo nie wyeliminowanie takiej awarii zwykle jest przyczyną dużych trudności. Zwykle zaś najsłuszniej postąpimy nabywając całkiem nowe lampy do BMW. Możemy postawić na fabryczne reflektory czy ich tańsze zamienniki. Drugie wyjście jest polecane szczególnie kierowcom z ograniczonym budżetem – wydamy na nie nawet dwukrotnie mniej niż w razie oryginalnych reflektorów. Ważne okaże się też to, iż alternatywne lampy do BMW czasem prezentują się ciekawiej niż fabryczne modele – a to niewątpliwie spodoba się entuzjastom tuningu samochodów.