Bądź widoczny z lampami tylnymi diodowymi

Ze względu na fakt, iż nie rozświetlają drogi przed samochodem, usterki lamp tylnych bywają często niezauważane przez kierowców. To ogromny błąd, bo właśnie od nich także w w szczególnej mierze zależy jest widoczność na szosie. Należy więc powiedzieć, jak dbać o lampy tylne – diodowe czy ze zwykłą żarówką. Szczególnie, że szybkie stwierdzenie najczęstszych awarii nie sprawi nikomu żadnych problemów, natomiast pozwoli na ustrzeżenie się różnych, być może niebezpiecznych, kolizji. Jak więc dbać o swoje lampy tylne?

Lampy tylne diodowe – jak o nie zadbać?

Wiele problemów okazuje się efektem zabrudzenia osłon – w podobnych sytuacjach wystarczy tylko je wyczyścić. Należy troszczyć się o czystość lamp tylnych regularnie – tak znacznie zwiększymy bezpieczeństwo na szosie. Istotne są także regularne wymiany halogenów – nie zapominajmy, iż powinniśmy wymieniać je parami. Wystrzegajmy się zaś lamp nie posiadających homologacji – ich użycie nie tylko nie poprawi bezpieczeństwa kierowania, ale także może owocować sporymi karami.

Lampy tylne – diodowe lepsze od zwykłych?

Mimo że parę sezonów temu lampy tylne diodowe uznawane były za ciekawostkę, obecnie są bardzo popularne wśród właścicieli aut. Ich jasność jest podobna do wielu modeli z żarówkami, za to pobierają dużo mniej energii. Ważna jest także typowa dla nich duża solidność – służą dłużej od zwykłych reflektorów starego typu. Mają niestety wady – z tyłu mocno się nagrzewają, więc konieczne okaże się także założenie systemów chłodzących. Kierowcy myślące by zamienić tradycyjne światła tylne na diodowe, mogą kupić je w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych, gdzie oferowane są oryginalne części dla danych modeli samochodów, a także ich wersje alternatywne.