Sklep z tablicami szkolnymi

Gdyby ich zabrakło szkoły nie mogłyby działać, jednak są używane nie tylko w edukacji – korzystają z nich także firmy prowadzące kursy oraz domy kultury. Tablice szkolne, bo o nich właśnie piszemy w ostatnich latach naprawdę się zmieniły. Powoli do historii odchodzą zielone lub czarne tablice, a ich miejsce zajmują nowocześniejsze produkty, warto zatem przyjrzeć się temu, które tablice są obecnie najpopularniejsze.

Tablice szkolne kredowe

Chociaż są stopniowo zastępowane przez nowsze typy, kredowe tablice szkolne nadal są stosowane. Mają wprawdzie oczywiste wady – do korzystania z nich wymagana jest kreda, trudności może powodować też utrzymanie porządku – ale wciąż nie brakuje ich entuzjastów, a dla wielu z nas są niemal symbolem lat szkolnych.

Tablice szkolne na flamastry

Białe tablice szkolne są aktualnie wykorzystywane o wiele częściej. Nie są kosztowne, a ich użytkowanie nie jest źródłem żadnych trudności. Prezentują się nadzwyczaj dobrze, zaś dzięki temu, że są wyprodukowane z metalu, mogą być wykorzystane do przymocowania papierowych pomocy edukacyjnych za pomocą magnesów.

Cyfrowe tablice szkolne

Można je kupić od paru lat, jednak szybko zdobyły duże uznanie zwłaszcza w nauczaniu początkowym. Elektroniczne tablice szkolne to najwygodniejsze produkty tego rodzaju – pozwalają szybko przekazać uczniom właściwie wszystkie treści, natomiast ich użytkowanie nie wiąże się z najmniejszymi problemami. Posiadają jednak pewne wady. Jakie? Ich kupno jest prawie we wszystkich przypadkach za dużym kosztem.