Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

W gabinetach medycznych lub salonach kosmetycznych, zakładach wytwarzających żywność i w kuchniach niezwykle istotne jest zachowanie całkowitej higieny. To wymaga nie tylko wdrożenia restrykcyjnych procedur i użycia środków odkażających, ale także właściwego wyposażenia. Meble oraz narzędzia wykorzystywane w takich punktach nie mogą absorbować zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna pozwalać na natychmiastowe i dokładne mycie oraz odkażanie. W związku z tym w miejscach, gdzie najistotniejsza jest sterylność, zaleca się stosować mebli ze stali nierdzewnej.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej – okapy, blaty, regały

Meble ze stali nierdzewnej są nader często używane w restauracjach, piekarniach oraz zakładach przetwórstwa spożywczego. W kuchniach bufetów czy restauracji stosuje się m.in. blaty,regały do magazynowania żywności i stoły. Ponadto należy napomknąć o okapach i zmywakach, jak również różnego typu stojakach stosowanych do wyrastania pieczywa. Maksymalne wykorzystanie lokalu zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można dzięki nim zorganizować funkcjonalną kuchnię także na małej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla gabinetów kosmetycznych

Projektując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia także potrzeby salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych. Tu istotne znaczenie mają stoły i regały pozwalające składować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz preparaty używane w trakcie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym w stosunku do wyposażenia używanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są schludne i mocne.