Ekologia i recykling wg Kronospanu

Kronospan Szczecinek

Co to jest recykling?

Recyklingiem nazywamy odzyskiwanie surowców wtórnych i przetworzenie ich ponownie. To dzięki recyklingowi z przestarzałych stołów, krzeseł oraz foteli można wykonać panele podłogowe lub nowe meble. Przetwarzanie surowców wtórnych to znakomity sposób na wytworzenie mebla z czegoś zniszczonego albo zepsutego.

Fabryka Kronospanu w Szczecinku

Kronospan wie czym jest recykling drewna

W zakładach Kronospanu odpady drewniane nie są spalane. Zagospodarowuje się je do produkcji wysokiej klasy płyt drewnopochodnych. Na skutek tej procedury przetworzony surowiec można kilka razy wykorzystać do tworzenia nowych towarów, co tym samym redukuje zużycie pierwotnych materiałów. Pozwala to chronić lasy, zmniejszyć liczbę składowanych odpadów, a także zminimalizować koszty produkcji. Nowoczesne metody recyklingu generują stanowiska zatrudnienia, przy jednoczesnym zachowaniu dość niewysokich kosztów, i umożliwiają wejście na nowe rynki – również te międzynarodowe.

Recykling umożliwia także podjęcie świadomej decyzji klientom, którzy troszczą się o środowisko i pragną kupować ekologiczne przedmioty.

Zakłady Kronospanu w Szczecinku

Jak Kronospan ekologicznie przetwarza odpady?

Kronospan korzysta z sprawdzonych i pewnych technik, aby przetwarzać pozostałości produkcji. Zdobyte przez firmę zezwolenia i certyfikaty dowodzą, iż na terenie zakładów szanowane są wszystkie wymogi środowiskowe.

Kronospan jest świadomy, że spalanie drewna poużytkowego to niegospodarność, dlatego od przeszło 10 lat wytwarza z skrawków drewnianych płyty wiórowe, a ich jakość jest równa płytom powstałym z drewna z lasu. Przedsiębiorstwo ponadto dba o to, by użyte drewno poużytkowe było pozbawione zanieczyszczeń (konserwantów, chemikaliów itp.).

Kronospan Szczecinek

Kronospan i ochrona środowiska

Komisja Europejska od dawna wspiera program “Zero odpadów dla Europy”, a Kronospan czynnie włącza się w tą akcję. Akcja skupia się na powtórnym zagospodarowaniu wyeksploatowanych materiałów oraz na wysokiej jakości recyklingu, a tym samym na ograniczeniu użycia surowców pierwotnych.