Sklep z foremkami do ciastek i pieników

Zapewne nikt z nas nie potrafiłby sobie wyobrazić świąt Bożego Narodzenia bez wypieku pierników. Na krótko przed obchodami zaczyna się szał zakupów, zaopatrujemy się nie tylko w upominki dla najbliższych, ale i foremki do pierniczków i ciasteczek.

Foremki do ciastek

W ostatnich latach serca Polek podbiły cupcake. Na pikantnie, na słodko, z nadzieniem, bez – są bardzo proste w przygotowaniu i wyśmienicie smakują. Do wypiekania muffinek coraz częściej używa się silikonowych foremek. Silikonowe foremki do ciast i muffinek nęcą kolorystyką i oryginalnymi kształtami. Są wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji, niewrażliwe na wysokie i niskie temperatury. Nie przejmują woni i same nie pachną tworzywem. Dodatkowo silikonowe foremki do ciastek są elastyczne można je odkształcać, po czym zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki elastyczności, są łatwe w przechowywaniu.

Metalowe foremki do pierniczków wciąż na czasie w okresie Bożego Narodzenia

O ile silikonowe foremki do ciast z powodzeniem wypierają z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle nie sposób sobie wyobrazić świąteczne wypiekanie ozdób bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w kształtach, precyzyjne i łatwe w użyciu, są nieodzownym narzędziem kuchennym większości Polek. Metalowe foremki do pierniczków są powszechnie dostępne i tanie – kosztują nie drogo ok. 3 zł za sztukę. Zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym absolutnie panują w kuchni .