Sklep z falownikami

Na wydajność falownika duży wpływ ma kupno właściwego modelu. Mimo, że czytelnikom średnio obytym w tym temacie może to wydać się niełatwym wyzwaniem, kiedy będziemy pamiętać o kilku wskazówkach, nie sprawi to większych trudności. Które cechy zasługują zatem na największą uwagę?

Przeznaczenie falowników

Największe znaczenie ma dobór przemiennika właściwego dla zasilanego urządzenia. Jeśli mowa o małych silnikach, egzamin zdadzą i falowniki o niewielkiej mocy, ale do napędzania urządzeń takich jak instalacje fabryczne zaleca się sięgnąć po przemienniki o większych możliwościach.

Zasilanie falowników

Informacje o tym, w jaki trybie działa dany silnik znajdują się na zamontowanej na nim obudowie. Część urządzeń pracuje jedynie z zasilaniem jednofazowym, w przypadku innych zaś mamy możliwość zastosowania kilku typów przemienników.

Wybieraj jedynie solidne falowniki

Jakość przemienników ma wpływa nie tylko na wydajność napędzanej za ich pomocą aplikacji, ale też życie i zdrowie pracujących przy niej użytkowników. Dlatego przy ich wyborze należy dowiedzieć się, jaką opinią cieszą się falowniki konkretnego producenta – często mówi ona sporo o ich wydajności.

Falowniki – a co oprócz tego?

Praca przemienników będzie jeszcze wydajniejsza, kiedy rozbudujemy je sięgając po właściwe dodatki. Największe znaczenie mają enkodery, z którymi można dokładnie określić prędkość obrotową osi. Powinniśmy też zainwestować w panele, sprawiające, że obsługa falowników jest prostsza.