Regały jezdne – rozwiązania dla magazynów

Mnóstwo składów ma powierzchnię zbyt małą do tego, by pomieściły się w nich wszelkie przechowywane przez firmę produkty. Kwestia ta jest szczególnie dotkliwa w chłodniach i mroźniach, które trudno jest powiększyć, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podniesienie wydatków na ich eksploatację. Zarówno w zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne będą regały jezdne. Jak działa to rozwiązanie?

Regały przejezdne – charakterystyka

Magazynowe regały jezdne odróżniają się od tradycyjnych tym, że montuje się je na specjalnych szynach umieszczonych na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zmieniać ich położenie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdej chwili można także mieć dostęp do dowolnej palety na terenie hali – wymaga to tylko przesunięcia przyległych regałów. Dzięki wdrożeniu tej technologii, pojemność składu może zostać podniesiona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.

Kiedy wybrać regały przejezdne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przejezdne są polecane szczególnie do mroźni oraz chłodni. Są też znakomitym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z różnych powodów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały mobilne nie wymagają zmian w strukturze hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się znakomitym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze zagospodarowanie ich powierzchni, a także optymalizację kosztów związanych ze przechowywaniem towarów.