Pulpity operatorskie – bez nich nie ma współczesnego przemysłu

Pulpity dotykowe stosowane są w wielu dziedzinach produkcji. Pozwalają na skrupulatne sterowanie innymi automatami za pomocą jednego kliknięcia. Te zaawansowane technicznie panele operatorskie optymalizują funkcjonowanie kontrolowanych systemów także w automatyce budynku. Przedsiębiorstwa konstruujące większość pulpitów dotykowych HMI nierzadko oferują nabywcom również możliwość ściągania bezpłatnych aktualizacji systemu operacyjnego.

Atuty nowoczesnych pulpitów dotykowych

Kierowanie rozmaitymi maszynami oraz układami komputerowymi umożliwia wyświetlanie dokładnych schematów, co jest niezaprzeczalnym atutem pulpitów sterowniczych. Odbiorcy mogą korzystać z pulpitów o różnorodnej wielkości (o proporcjach od 6 do 15 cali), dostosowanych do urządzeń wykorzystywanych w danej dziedzinie produkcji. Obsługiwanie paneli jest niezmiernie łatwe i opiera się na standardowo stosowanych systemach. Są one też niewrażliwe na wahania temperatury (nawet w przedziale od -10 do +60 stopni Celsjusza). Współczesna technika dynamicznie się zmienia, a akcesoria tego typu muszą odznaczać się optymalną wytrzymałością. Wysoka odporność jest zatem najistotniejszą cechą współczesnych pulpitów dotykowych.

Funkcje pulpitów dotykowych

Konstruktorzy pulpitów dotykowych przypominają, że progres informatyczny w tym sektorze jest niezmiernie szybki. Dawne automaty HMI udostępniały jedynie proste funkcje, takie jak alarmowanie o usterkach czy łączenie poszczególnych urządzeń. Obecnie funkcje paneli dotykowych są bardziej skomplikowane. Z tej przyczyny konstruktorzy tych urządzeń organizują kompleksowe kursy szkolące, podczas których opisjują działanie tych niejednokrotnie skomplikowanych urządzeń. Należy także podkreślić, że nowoczesne pulpity dotykowe całkowicie zastąpiły zdezaktualizowane , stosowane jeszcze kilkanaście lat temu w przemyśle.