Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Kup multiswitch kaskadowy

Sieci komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć jest odpowiednia, świadczy wiele parametrów. Powinna oczywiście być niezawodna i zapewniać wysoką jakość transmitowanych sygnałów, ale tak samo ważna będzie możliwość swobodnego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie może być związane z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych prac – przez to wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są urządzenia, przez które skalowanie instalacji jest łatwe oraz nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie instalacji. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami i złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeśli konieczne jest powiększenie sieci – na przykład wtedy, gdy kolejny odbiorca wykupił usługę – wystarczy tylko umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne ilości złączy dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście ilość wtyczek – dla niewielkich obiektów może wynosić 8, ale w większych blokach trzeba oczywiście zastosować modele o wyższej ilości wejść. Bardzo ważna jest również separacja pomiędzy wejściami a złączami – w największym stopniu wpływa ona na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Jest to istotne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]