Kabel RG11 – zastosowania

Potrzebujesz kabla RG11? Kliknij tu

Sieci telewizyjne, jak wiadomo, wymagają oczywiście użycia właściwych przewodów. Najważniejszymi ich częściami są przewody światłowodowe, jednak tylko z ich użyciem zrobienie działającej instalacji okazałoby się nieosiągalne. Do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy wykorzystywane są bowiem przewody koncentryczne, z których wspomnieć musimy na przykład kable RG6, RG11 i wiele pozostałych. Kable RG11 i pozostałe rodzaje wymagają także właściwych złączy – są to na przykład TNC, F, czy RP-SMA. Jak więc złożony jest kabel RG11 i pozostałe? W których przypadkach najczęściej są wykorzystywane? Jakie powinny posiadać cechy?

Kabel RG11 – konstrukcja

Główne elementy kabla RG11 to przewody – najczęściej wyprodukowane są z miedzi, ale poszczególne modele posiadają rdzeń stalowy albo aluminiowy. Przewód ukryty jest pod izolacją wewnętrzną, która wykonana jest z tworzywa sztucznego, a jej wielkość rzutuje na impedancję całego modelu. Drugim materiałem przewodzącym okazuje się oplot, który wykonany jest najczęściej z miedzi, mniej często zaś z aluminium. Elementami chroniącymi kabel RG11 przed wilgocią, pyłem czy uszkodzeniem mechanicznym jest z kolei izolacja zewnętrzna – wyprodukowana z odpowiednio dobranych tworzyw syntetycznych.

Cechy kabla RG11

Najistotniejszy parametr kabla RG11 to cechująca go przewodność – powinna wynosić 75 omów. Inne kable koncentryczne mają przewodność wynoszącą pięćdziesiąt omów – na przykład te z oznaczeniem RG214. Przy wyborze kabla RG11 warto sprawdzić powierzchnię zewnętrzną, bo ta musi być wystarczająco gruba (w przypadku kabli wystawianych na uszkodzenia jest to nawet 1 cm) i wykonana z wodoodpornego surowca – na przykład PCV (tylko wówczas zapewni ochronę wewnętrznym elementom). Jakość przesyłanych danych zależna jest z kolei od tłumienności oplotu, która powinna równać się co najmniej 20 db.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]