Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Dalsze informacje o kablu koncentrycznym

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający program lub dobrej jakości serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które aktualnie znajdziemy bez problemu w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży dostępne są dzisiaj najróżniejsze kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci teletechnicznych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie elementów różnego typu. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza wykorzystywane są materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]