Do czego służą złącza kompresyjne

Kup złącza kompresyjne na http://tinyurl.com/ktl26f2

Instalacje antenowe są zbudowane z wielu części. Najistotniejsze są rzecz jasna przewody, za pośrednictwem których informacje mogą być przesyłane między poszczególnymi miejscami. Równie ważne są podzespoły takie jak nadajniki czy switche, wykorzystywane do wytwarzania i przetwarzania sygnału. Stworzenie w pełni sprawnego toru przewodowego możliwe będzie dzięki wykorzystaniu właściwych złączy. W sieciach światłowodowych stosowane są przede wszystkim złącza kompresyjne. W jakich sytuacjach są najczęściej stosowane? Jak są skonstruowane? Skąd bierze się to określenie? Czym powinny cechować się odpowiednie złącza kompresyjne?

Jak zbudowane są złącza kompresyjne?

Złącza kompresyjne zazwyczaj mają kształt walców. W pierwszą stronę wsuwa się przewód, natomiast na drugiej znajduje się gwint służący do montażu w nadajniku. Złącza kompresyjne wyprodukowane są prawie zawsze z metalu, co jest bardzo ważne ze względu na solidność tego materiału. Ich nazwa wywodzi się ze sposobu złączenia z kablem – żeby było solidne, złącze ściskane jest na kablu. Taka budowa zapewnia możliwość częstego demontażu złącza bez ryzyka obniżenia czytelności transmisji – dlatego są wykorzystywane w instalacjach internetowych, w monitoringu oraz przez operatorów kablowych.

Właściwości złączy kompresyjnych

Złącza kompresyjne, aby pozwolić na wykonanie sprawnej instalacji, muszą posiadać określone zalety. Najistotniejsza jest niewątpliwie solidność – powinny wytrzymać regularne demontowanie, a także zabezpieczyć kabel przed wodą, pyłem oraz uszkodzeniem mechanicznym. Z uwagi na fakt, że przy zakładaniu sieci robi się niekiedy dziesiątki połączeń, złącza kompresyjne powinny pozwalać na bezproblemowy montaż z wykorzystaniem określonych narzędzi. Warto nadmienić też, iż bardzo ważne są częstotliwości pracy złącza – to od tej cechy zależy czytelność informacji, jakie przesłane zostaną do końcowego odbiorcy.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]