Chroń budynek – rozwiązania KD

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań chroniących dostęp do budynków. Ich najważniejszym celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz ochrona poufnych informacji. Czym są urządzenia kontroli dostępu i dlaczego stają się tak popularne?

Rozwiązania KD – kontrolowanie zleceń

Zaskakująco szybki rozwój innowacyjnej technologii powoduje, że biurowce i instytucje mogą o wiele lepiej chronić się przed wtargnięciem osoby niepowołanej. Jeszcze jakiś czas temu budynki chronili wyłącznie ochroniarze, ale współcześnie coraz częściej wykorzystywane są narzędzia naszpikowane elektroniką, które umożliwiają także rejestrowanie godzin pracy oraz kontrolowanie zleceń. Innowacyjne systemy składają się z wielu modułów, takich jak np. kontrola dostępu, pracownicy czy parametry. Praca z aplikacją jest intuicyjna, treści prezentowane są w sposób przejrzysty, a definiowanie dostępów dla pracowników nie sprawia żadnego problemu.

Rozwiązania kontroli dostępu – wydruk informacji

Urządzenia KD pozwalają nadawać dostęp oraz szybko weryfikować stopień uprawnień konkretnych osób. Chcesz mieć gwarancję, że informatyk wejdzie do pomieszczenia z serwerem? A może zależy Ci na sprawdzaniu, kto jest w danym momencie na szkoleniu lub papierosie? Dostawca rozwiązań KD gwarantuje dostęp do wszystkich danych, a nawet jeszcze więcej – na przykład podgląd tzw. logów, eksport danych do formatu PDF oraz przygotowywanie indywidualnych szablonów. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest również moduł fotorejestracji, który pozwala wyeliminować nadużycia. Urządzenia kontroli dostępu używane są w instytucjach, firmach zatrudniających wielu pracowników, biurowcach, jak również wielu innych miejscach, w których kontrola dostępu stoi na pierwszym miejscu.