Antenowy wzmacniacz DVB-T wzmocni sygnał antenowy

Kup wzmacniacz DVB-T

Oglądanie TV jest teraz codziennością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego programu jest po prostu nieosiągalny. Doskonałym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału jest tym słabsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że optymalnym rozwiązaniem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się silniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale także radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Obecnie stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – potęguje on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]