Szkolenia z bezpieczeństwa danych

Przechowujesz na dysku ważne dane, a nie chciałbyś dopuścić do tego, by zniknęły? Albo boisz się, że dostaną się w niepowołane ręce? Powinieneś zastosować się do kilku porad umożliwiających dbanie o bezpieczeństwo danych na wszystkich dyskach. Wiele firm oferuje również komercyjne kursy z zakresu bezpieczeństwa danych.

Myślisz o bezpieczeństwie danych? Rób kopie

Powinieneś pomyśleć, co nas czeka w razie awarii urządzenia lub nośnika danych – w takich sytuacjach trzymanych na nich plików zazwyczaj nie da uratować. Kiedy chcesz się przed tym uchronić, musisz jedynie odpowiednio często robić back upy i trzymać je tam, gdzie nie będą zagrożone – w chmurze lub na nośniku flash.

Dobry komputer to sprzymierzeniec bezpieczeństwa danych

Sprawna maszyna rzadziej się psuje. Regularnie sprawdzaj jego stan techniczny, wsłuchując się szczególnie we najróżniejsze dziwne odgłosy – zazwyczaj ostrzegają, że z twoją maszyną coś jest nie tak, a bezpieczeństwo danych się zmniejszyło.

Bezpieczeństwo danych jest dla ciebie ważne? Zwróć uwagę na wirusy!

Złośliwe oprogramowanie może nie tylko sprawić, że przepadną nasze dane – za jego pomocą niepowołane osoby mają możliwość dojść do cennych dla ciebie plików. Zainstaluj skuteczny program ochronny, pod żadnym pozorem nie przeglądaj dziwnych witryn i nie odbieraj wzbudzających obawy wiadomości – bezpieczeństwo danych na twoim urządzeniu bardzo się zwiększy.

Aplikacje szyfrujące zwiększą bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych jeszcze bardziej się zwiększy, jeśli skorzystasz z aplikacji kodujących, uniemożliwiających dostęp do plików cyberprzestępcom.

Cyberprotection

Tel.: 123 579 579
E-mail: [email protected]