Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na portal internetowy może być zastosowany filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie sztucznej ilości odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją portalu w wyszukiwarce i tym samym łamią zasady naturalnego linkowania stworzone przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią wpisów marketingowych naszpikowanych licznymi frazami. Występuje też proces kupowania linków, co jest zakazane. Jeśli nierzetelne praktyki zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że kiedy na stronę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o przywrócenie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie daje pełnego sukcesu. Zgłośmy się do specjalistycznej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Specjaliści automatycznie ustalą prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie renomowanym firmom.