Jakie korzyści płyną z korzystania z hostingu współdzielonego?

Czym jest hosting?

Hosting to usługa udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli działającej bezustannie maszyny, mającej ogromną moc obliczeniową. Dzięki hostingowi pracują wszystkie strony internetowe, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze i jest przez niego obsługiwana.

Jak działa hosting współdzielony?

Hosting współdzielony, czyli shared hosting jest najpopularniejszym typem hostingu, w którym jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, do dyspozycji ma się określoną część zasobów sprzętowych serwera, jak m.in. ilość miejsca na dysku czy pamięć RAM. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest polecany dla niedoświadczonych użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, dzięki której w szybki i fachowy sposób zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym dużym plusem oczywiście jest niska cena, która wynika z faktu, że z jednego urządzenia korzysta ogromna ilość użytkowników.
Największymi zaletami hostingu współdzielonego są atrakcyjna cena oraz obsługa i pomoc techniczna. Sprawiają, że jest on popularniejszy od serwerów dedykowanych i serwerów VPS.