Zespół wesele

Mimo coraz większego uznania dla dj’ów, którzy rozkręcają współczesne imprezy, wesela niezmiennie przywiązane są do tradycji. Zespoły weselne wydają się nigdy nie wyjść z mody. Co więcej, zespoły na wesela mają tak zajęte kalendarze, co sugeruje wzrastające zainteresowanie ich usługami. Energiczne, dobrze wszystkim znane piosenki, to element, którego na weselach nie może zabraknąć.

Zespół na wesele – który wybrać?

Czasy,w których trzech sędziwych panów, żywo zainteresowanych weselnym stołem, aniżeli sceną i pani z wokalem pozostawiającym wiele do życzenia – bezpowrotnie już minęły. Młoda para, chcąc zapewnić gościom weselnym niezapomnianą zabawę do białego rana, wybierając zespół na wesele, kierują się zarówno jakością jak i wysokim poziomem. Repertuar proponowany przez zespół weselny również ma znaczenie. Biorąc pod uwagę, że na weselu znajdzie się kilka pokoleń, para młoda najczęściej decyduje się na zespoły weselne mające w swoim repertuarze covery ponadczasowych piosenek.

Czy zespół weselny gra wyłącznie na uroczystościach weselnych?

Zawód artysty, w tym również muzyka, to ciężki orzech do zgryzienia. Konkurencja w branży muzycznej stale wzrasta, a pojawienie się na szczycie list przebojów nie każdemu jest pisane. Współczesne zespoły weselne, to bardzo często grupka znajomych muzyków, którzy szukają sposobu na pokazanie się szerszej publiczności, przy okazji na tym zarabiając. Bywa, że są zapraszani na koncerty jako support przed gwiazdą wieczoru, bankiety, czy imprezy firmowe.