Wydarzenia kulturalne w Krakowie – krótki przegląd

Stolica Małopolski to miejsce, gdzie nie można się nudzić. Jego mieszkańcy mają szansę uczestniczyć w rozmaitych imprezach artystycznych – od wystaw, przez festiwale muzyczne, aż po spotkania literackie. Ważnymi imprezami w Krakowie są na przykład Wawel o Zmierzchu, Krakowskie Zaduszki Jazzowe oraz Festiwal Kultury Żydowskiej ściągający entuzjastów muzyki poważnej. Rzecz jasna nie są to ostatnie wydarzenia, na jakich warto się pojawić. W gronie wydarzeń kulturalnych w Krakowie godnych uwagi są najróżniejsze eventy – zarówno te, które spodobają się miłośnikom muzyki, jak i te, które zainteresują ludzi o całkowicie odmiennych zainteresowaniach. Warto więc opisać kilka najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Muzyczne wydarzenia kulturalne w Krakowie

Najważniejszymi muzycznymi wydarzeniami kulturalnym w stolicy małopolski są niewątpliwie Kraków Live Festival i Festiwal Muzyki Filmowej – każdego roku ściągają one blisko kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Do tej pory zagrało na ich scenach mnóstwo znanych artystów znanych na całym świecie. Oba te festiwale uważane są za jedne z najistotniejszych imprez muzycznych w Europie, co udowadniają entuzjastyczne artykuły, liczne wyróżnienia zdobywane na całym świecie, ilość gości i oczywiście słynni artyści, którzy występują na nich na scenie.

Motoryzacyjne wydarzenia kulturalne w Krakowie

W Krakowie festiwale dla siebie wyszukają również miłośnicy motoryzacji – a zwłaszcza zabytkowych pojazdów. Co roku we wrześniu organizowana jest wszak pokaz Classic Moto Show. Przez kilka dni fani interesujących, zabytkowych pojazdów czy motocyklów mogą obejrzeć samochody tak z Polski, jak i z innych państw. W czasie stworzonego przez Muzeum Motoryzacji eventu narzekać nie będą również dzieci – szykowane są dla nich najróżniejsze konkursy, dzięki którym nauczą się, jak zatroszczyć się o ochronę w czasie jazdy po drogach.