Szkoła tenisa dla dzieci

szkoła tenisa dla dzieci - Tenis Kraków

Aktywność fizyczna jest niezbędna i pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmobilizować je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą brać udział w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort rozgrywek, efektywną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest strój do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią wybór dobrej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy i parametry i na ich bazie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że dorośli kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mogą uczęszczać już czterolatki. Problemem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się samodzielnie, czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]