Spędzasz wakacje w Pieninach? Zapisz się na rafting Dunajcem

Relaks na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń od spływu kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a nawet Europy. Rafting Dunajcem to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa bogata w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.