Organizacja imprez integracyjnych

Zarządzanie ludźmi wymaga rozmaitych umiejętności: planowania, interpersonalnych, a także dużej wyobraźni. Aby zespół pracowników był produktywny musi być zgrany i umieć współpracować nie tylko pod presją stresu ale i czasu. Idealnym wyjściem może okazać się próba zgrania zespołu w czasie imprezy integracyjnej. To moment, w którym w swobodnej atmosferze, pracownicy nawiążą bliższe znajomości i wspólnie wykonywać inne aktywności. Psychologowie dowodzą też, że takie działania mogą zapobiec konfliktom, które mogą eskalować w gęstej biurowej atmosferze.

Impreza integracyjna – okazja do integracji i świetnej zabawy

Ogromna ilość pracy, duża liczba projektów do wdrożenia i finalizacji, alarmujący co chwilę o terminie zakończenia zadania kalendarz i nieobliczalny czynnik ludzki sprawiają, że biuro może okazać się “polem minowym”. Przychodzi wówczas chwila, aby zamienić krawat na trampki. Organizowanie, od czasu do czasu, integracyjnych imprez służy wyrwaniu się codziennym obowiązkom, ale również zyskaniu dystansu do kolegów z pracy i szefa. To również okazja do doskonalej zabawy z ludźmi, z którymi przebywamy przez 8 godzin dziennie.

Już wiesz, że chcesz, ale nie wiesz jak – kilka pomysłów na scenariusz imprezy integracyjnej

Podjąłeś już decyzję, że warto by było zorganizować jakieś wydarzenie dla swoich podwładnych. Taki zabieg przyda się Twojemu biznesowi. Masz stosowny budżet, ale nie wiesz, co przypadnie im do gustu. Aby wybadać grunt udostępnij w ekstranecie pusty formularz – pozwól innym wybrać pomysł na imprezę. Możesz już na etapie planowania zrobić “burzę mózgów”, dzięki której ustalicie najlepszą dla siebie wersję. Możesz także poprosić o pomoc firmę eventową, która zorganizuje wszystko za ciebie.