Grillowanie – o czym warto pamiętać?

Imprezy przy grillu to obecnie bardzo rozpowszechniona metoda na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie rodziny bądź znajomych. Na spotkaniach przy grillu na ogół poprzestajemy na pieczeniu kiełbaski, okazjonalnie również szaszłyków. Tymczasem za pomocą grilla można przygotować o wiele więcej pysznych potraw!

Grillowanie – akcesoria i dodatki

Nie da się oczywiście przyrządzać potraw na grillu bez grilla. W sprzedaży mamy naprawdę duży wybór tych urządzeń. W zależności od ilości pieniędzy, które możemy przeznaczyć na grilla, możemy kupić grille węglowe, elektryczne lub gazowe. Naprawdę często kupowane są węglowe. Ich zaletą jest bez wątpienia niska cena. Do tego, aby przyrządzić na nich apetyczne dania, nie jest wymagany ani podłączenie do prądu ani butla z gazem. Natomiast niezależnie od tego, na który typ grilla się zdecydujemy, potrzebne nam będą też inne akcesoria: aluminiowe tacki, rozmaitej wielkości szczypce oraz kosze do grillowania ryb. Wytrzymałość tego urządzenia wydłuża jego właściwa pielęgnacja, dlatego unikać trzeba pod koniec grillowania zalewania rusztu wodą. Nie wolno zapominać także, że po każdym grillowaniu należy grill starannie wyszorować.

Grillowanie – jakie potrawy można przyrządzić na grillu?

Kiedy brak nam pomysłów na pyszności z rusztu, możemy poszukać inspiracji w Internecie. Pojawiło się w nim mnóstwo portali, które całkowicie poświęcone są grillowaniu. Wyszukać można na nich szereg przepisów nie tylko na dania z różnych gatunków mięs, ale również na pieczone warzywa, ryby oraz owoce. Nie należy zapomnieć, że grillowanie jest sztuką – produkty, które będziemy przyrządzać na grillu musimy wcześniej odpowiednio przygotować, np. zanurzając je w marynacie. Na ogół przyrządzamy potrawy na grillu w okresie letnim. Okazuje się jednak, że przyjęcia przy grillu możemy organizować przez cały rok roku. Jeżeli natomiast chcemy grillować w trakcie deszczu, powinno się wybrać grill , który wyposażony jest w pokrywę. Tego typu grill sprawdzi się również w czasie silnego wiatru.