Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę aktywnych wypraw w rozsądnej cenie.

Istnieją dwa typy ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy dzień urlopu muszą zorganizować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas nie przeżyli. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – kapitalna szansa, by nabyć kolejne umiejętności

Wyprawy dla aktywnych to drobiazgowo zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć różne rejony świata i naszej ojczyzny z całkowicie nowej perspektywy. Plan takich wypraw jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to również kapitalna szansa, by zdobyć kolejne kwalifikacje, bo niejednokrotnie łączy się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania reguł przeżycia w danym terenie. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Warto także podkreślić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Polsce

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą również zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu poradzą sobie także w czasie wyprawy do Nepalu czy do Namibii.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]