Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wymianie walut przez internet? Świetnie trafiłeś! Wejdź na nkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższym banku – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie zmieniającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać obcą walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to mniejszy spread

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Kolejnym i niezmiernie istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka specjalnych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz niezależność w zarządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz znaczną niezależność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej i osoby pracujące lub studiujące poza granicami Polski. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.