Wymiana zł na euro – znajdź aktualny kurs w kantorze online

Na topkantor.pl znajdziesz aktualną ofertę wymiany zł na euro.

Euro to dość młoda waluta, bo w formie banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów Unii Europejskiej. Polska póki co nie sprostała kryteriom, umożliwiającym wejście do strefy euro, co nie znaczy, że Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to gromadząc oszczędności na koncie walutowym lub też robiąc zakupy za granicą.

Euro i plusy z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej w dużym stopniu uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Identyczna waluta to wszak mniejszy problem z określeniem przypuszczalnego kosztu czy też zysku przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co wcześniej z uwagi na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo swobodę przemieszczania się obywateli państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość gotówki w obcej walucie podczas wyjazdów zagranicznych. Współcześnie potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy transakcji.

W kantorze internetowym szybko sprawdzisz cenę euro

Polska, mimo członkostwa w UE od 2004 roku, jeszcze nie sprostała wszelkim wytycznym umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE na co dzień prowadzimy interesy oraz dokonujemy zakupów w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a przy okazji także błyskawicznie wymienić złotówki na euro bez konieczności opuszczania domu. Wymiana euro online przez wzgląd na mniejsze spready jest bardziej opłacalna i łatwiejsza, bo można ją zlecić w dowolnej porze dnia (także w nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach uaktualnianych co kilka sekund, a nie – jak to przeważnie ma miejsce w bankach oraz kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.