Serwis i przegląd kasy fiskalnej

Posiadanie kas fiskalnych to obowiązek wszystkich sprzedawców. Maszyny te niestety mogą ulegać usterkom – a to w razie posiadania wyłącznie jednej kasy może wygenerować spore straty. Należy więc w podobnych przypadkach działać bezzwłocznie, zamawiając serwis kasy fiskalnej kiedy pojawią się pierwsze objawy awarii. Gdzie szukać wykonawców podobnych usług? Jak wiele wydamy podczas serwisu kasy?

Serwis kasy fiskalnej – jak go znaleźć?

Ze względu na prawny obowiązek korzystania z kasy fiskalnej, znalezienie firmy zajmującej się serwisem opisywanych urządzeń nie powinno sprawić większych problemów. Często możemy w podobnych przypadkach wynająć przedsiębiorstwo, które jest operatorem urządzenia. Jeżeli natomiast jest to niewykonalne, warto wejść do sieci – znajdziemy tam ogłoszenia tysięcy firm. Naprawa nie pochłonie wiele czasu, a my otrzymamy także kasę zastępczą.

Obowiązkowy przegląd kas fiskalnej

Obowiązkiem każdego prowadzącego firmę jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być zlecany co najmniej co dwa lata, jednak najlepiej postąpimy, robiąc go corocznie. Na handlowców, którzy nie pamiętali o przeglądzie, US może nałożyć duże kary, oscylujące wokół wartości dziesięciokrotności pensji minimalnej. Jeśli przegapimy termin, możemy o tym zawiadomić fiskusa – tak zwany czynny żal pozwala wszak uniknąć wysokiej grzywny, w zamian której skarbówka nałoży na nas dużo niższy mandat albo zrezygnuje z wymierzenia kary.