Profesjonalny sprzęt – cena kasy fiskalnej

Posiadanie kasy fiskalnej to obowiązek większości firm, które prowadzą sprzedaż. Producenci proponują sporo rodzajów tych urządzeń, od tanich po droższe. Zobaczmy w takim razie na co zwrócić uwagę kupując kasę fiskalną.

Cena kasy fiskalnej – sprzęty za 800 i 1100 zł

Polskie prawo nakazuje posiadanie kas fiskalnych w księgarni, w gabinecie kosmetycznym, w cukierni, kancelarii adwokackiej – słowem wszędzie tam, gdzie przyjmuje się pieniądze. Rzecz jasna kasy różnią się od siebie, inne typy zobaczymy u kierowcy autobusu, a inne w butiku. Najbardziej dostępne kasy, których cena zaczyna się od 900 zł, przeznaczone są do użytku przenośnego. To niewielkie sprzęty, które posiadają solidną obudowę, wytrzymałą baterię, funkcję zdalnej komunikacji oraz podłączenia do ładowarki samochodowej. Kompaktowa kasa fiskalna jest odpowiednia dla instruktorów nauki jazdy, punktów XERO oraz kierowców busów. Jeśli chodzi o większe sklepy – poleca się używanie kas fiskalnych bardziej zaawansowanych technologicznie. Przedział cenowy oscyluje w granicach od 1000 do 1400 zł. Urządzenia te charakteryzują się wysoką wytrzymałością, mają duże ekrany, tzw. klawisze szybkiej sprzedaży, identyfikację kasjerów oraz dużą bazę towarów.

Cena kasy fiskalnej – co z zapełnieniem pamięci kasy

W przypadku supermarketów i marketów budowlanych rekomenduje się korzystanie z wytrzymałych kas, gwarantujących na przykład elektroniczny nośnik danych, wykonywanie skrupulatnych raportów, błyskawiczną komunikację z komputerami oraz obsługę waluty EURO. Cena kasy fiskalnej waha się w takiej sytuacji między 1500 a 2100 zł. Używają ich również perfumerie, jubilerzy, a kasjerzy mogą używać funkcji alfanumerycznego ekranu. Zwróćmy uwagę na to, że kasy fiskalne podlegają regularnej wymianie w przypadku zakończenia okresu jej użytkowania, co wiąże się z dodatkową opłatą. Tylko fachowe serwisy oferują konkurencyjne ceny.