Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można pożyczyć tak nawet nieduże kwoty – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się formą pokrycia poważniejszych zakupów, ponieważ zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 000 PLN, jednak osoby o najwyższych dochodach – między innymi prawnicy – są w stanie pożyczyć nawet 500 tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak możemy wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niedużym wymaganiom, mogą uzyskać go również osoby z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na każdy cel – zarówno na zakup sprzętu AGD, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wówczas o błędy, a ich efektem okazują się zazwyczaj poważne finansowe tarapaty. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem na pewno okażą się zatem porady doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.