Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Potrzebujesz szczegółowych informacji o tym, co to jest mass collect? Zajrzyj na flobo.io.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie pomocna?

Funkcja mass collect jest w zasadzie niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszystkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania manualnego, a przy tym wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek nieraz przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających około stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i kilka banków spółdzielczych) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca obsługuje około setki faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]