Kredyty bez zdolności kredytowej – można je otrzymać!

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest ogromna rzesza Polaków, którzy nie są w stanie zaciągnąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje finansowe zwykle mają własne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne czynniki, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś zobowiązania. Dotyczy to również osób o niskich zarobkach bądź nieposiadających umowy o pracę. Oczywiście finansowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków mają mniej rygorystyczne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Świetnym pomysłem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.