Kredyt bez historii kredytowej – co trzeba wiedzieć?

Jak wiemy, przed udzieleniem nam kredytu, bank dokładnie analizuje zdolność kredytową petenta. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? Które przesłanki są kluczowe? Jak nietrudno stwierdzić, najważniejsza jest na pewno wielkość naszych dochodów. Sprawdzając zdolność kredytową, bank sprawdzi również to, w jakich odstępach je otrzymujemy i określi ich pochodzenie. Istotny będzie także wiek klienta, ilość osób w jego lokalu i to, czy regularnie opłacaliśmy dotychczasowe długi – to ostatnie ma zwykle największe znaczenie. Porównując to z wartością kredytu i liczbą rat, bank decyduje, czy jesteśmy w stanie go bez komplikacji spłacić. Co jednak, jeśli kredyt nie zostanie nam udzielony?

Kto może wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Na szczególne problemy powinni być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studiujący i klienci, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą być pogodzeni również emeryci. Odmowa banku nie zawsze jest natomiast impulsem do tego, aby wybrać ofertę parabanków. Znacznie korzystniejszym wyjściem okaże się wszak wzięcie kredytu bankowego, który będzie osiągalny bez spełnienia rygorystycznych kryteriów.

Doradca pomoże znaleźć kredyt bez historii kredytowej

Poszczególne banki ustalają kryteria mniej restrykcyjne niż pozostałe. Znalezienie oferty dostosowanej do naszej zdolności bywa niestety bardzo trudne. Dlatego w podobnych sytuacjach warto poprosić o poradę specjalistę. Doradca kredytowy pomoże znaleźć odpowiednią ofertę i podpowie, jak uniknąć błędów. A te, jak łatwo stwierdzić, mają niekiedy poważne skutki, gdyż trudności ze spłatą pierwszego kredytu zazwyczaj są problemem w otrzymaniu następnych.