Kasy fiskalne dla każdego biznesu

Według polskiego prawa, każdy posiadający firmę handlową albo usługową, musi wręczać swoim klientom paragonów oraz posiadania kasy fiskalnej. Na szczęście urządzenia tego rodzaju nie są zbyt kosztowne, a mnogość ich modeli umożliwia dobranie kasy tak do wielkopowierzchniowego marketu, jak i dla lekarza. O czym jednak musimy pamiętać przy ich wyborze? Jak wybrać kasę, która spełni wszystkie nasze potrzeby?

Jak wybrać kasy fiskalne?

Kasy fiskalne dostępne są w rozmaitych typach. Te najprostsze, czyli kasy jednostanowiskowe są polecane dla niewielkich sklepików oraz bistr. Wyborem najrozsądniejszym dla osób z małym budżetem będą zaś drukarki fiskalne – urządzenia, które zwyczajnie drukują paragony we współpracy z odpowiednim programem zainstalowanym na zwykłym komputerze. Kasy wielostanowiskowe okażą się najlepsze w dużych marketach oraz sieciach handlowych, natomiast kasy przenośne staną się najlepszym wyjściem dla firm transportowych, przedstawicieli handlowych oraz osób zajmujących się handlem obwoźnym.

Kasy fiskalne – typ drukarki a ilość paragonów

Nie zapominajmy, iż kasy fiskalne związane są z niewielkimi kosztami eksploatacji podłączonych do nich urządzeń. Sporo wydamy na używanie drukarki – wydatki w w opisywanych przypadkach generuje nie tylko kupno poszczególnych rolek, ale również samo wystawianie paragonów. Kiedy więc spodziewamy się, iż nasze usługi wybierze sporo klientów, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki igłowej, która jest najtańsza w eksploatacji.