Jakie korzyści przynosi leasing samochodów i maszyn?

Określenie „leasing” pochodzi z języka angielskiego. W tłumaczeniu na nasz język znaczy to samo, co nasze „wydzierżawić”. Mnóstwo krajowych przedsiębiorstw postanawia wypożyczyć lub wydzierżawić nie tylko ruchomości, czyli na przykład samochody czy maszyny, ale także budynki oraz grunty. W wielu wypadkach leasing jest o wiele korzystniejszym wyjściem niż ich kupno, przede wszystkim wtedy, kiedy ich nabycie wiąże się z zaciągnięciem kredytu w banku.

Leasing samochodów i maszyn – z jakiego powodu jest to opłacalne?

Na ogół przedmiotem leasingu są samochody osobowe oraz przeróżne urządzenia budowlane. Stawiają na niego niezwykle często niewielkie oraz średnie firmy, których budżet nie jest dość duży, aby mogły je po prostu nabyć. Leasing daje tym firmom jeszcze jedną korzyść – mogą zmniejszyć swoje obciążenia względem Urzędu Skarbowego, gdyż można wciągnąć ratę leasingu w wydatki.

Leasing samochodów i maszyn – co może obejmować leasing?

Maszyny budowlane i samochody ciężarowe to nie wyłączne ruchomości, które można wziąć w leasing. Coraz więcej specjalistów decyduje się np. leasing sprzętu medycznego. Z takiej formy leasingu bardzo chętnie korzystają chociażby właściciele właśnie otwartych gabinetów stomatologicznych, aptek oraz gabinetów weterynaryjnych. Oferta leasingowa jest dzisiaj na tyle bogata, iż można wypożyczyć również sprzęt niezbędny w biurze: drukarkę, komputer, skaner lub software. Z leasingu mogą skorzystać także właściciele sklepów, ponieważ istnieje możliwość wzięcia w leasing kasy fiskalnej. Biznesmeni, którzy zamierzają być konkurencyjni na rynku muszą nieustannie ulepszać prowadzone przez siebie firmy, szczególnie jeśli są to firmy z branży produkcyjnej – ich rozkwit wiąże się wszak z nieustanną modernizacją linii produkcyjnych.