Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy.
O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt idealnie dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.