Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny oraz mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.