Miał węglowy

Miał węglowy – tańszy zamiennik zwykłego węgla

Miał węglowy nie należy do najpopularniejszych materiałów opałowych. Nigdy nie udało mu się zdobyć takiej renomy, jak węgle o większych ziarnach. Jednak decydującym punktem w zwiększeniu jego zużycia, może być jego stosunkowo niska cena.

Dodatkowe walory miału

Dodatkowo, miał jest wysokokaloryczny, gdyż powstaje z najwyższej jakości węgla kamiennego. Z uwagi na swoją drobną granulację, w głównej mierze stosowany jest w blokach mieszkalnych, a także paleniskach domowych.

Miał węglowy – gdzie go kupić?

Miał węglowy można zakupić albo bezpośrednio w kopalni albo u firm zajmujących się jego dystrybucją. Transport odbywa się w formie luźnej, na naczepie samochodu lub w formie zapakowanej. Ta druga alternatywa zaliczana jest do droższych, zarazem wygodniejszych.

Zastosowanie miału

Można palić sam miał węglowy, a także stosować go jako uzupełnienie innego opału. Dodatkowym walorem jest to, iż spala się znacznie wolniej. Dlatego też, jest wygodnym surowcem do stosowania w gospodarstwach domowych. Na jego korzyść wpływa także dostępność miału zapakowanego, co umożliwia łatwe porcjowanie, w piecach posiadających specjalny podajnik.