wosk do drewna, środki do konserwacji drewna

Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Środki do konserwacji drewna to preparaty używane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto konserwować nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często używany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż podłoga jest znacznie bardziej odporna na zużycie i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]