Zalety okien skrzynkowych

Zobacz, gdzie kupić okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach oraz pałacach. Dziś są one produkowane w szczególności z myślą o założeniu w takich budynkach, bo zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy tym zaznaczyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej montowane są również we współczesnych budynkach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na cztery elementów – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i dawniej były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – na przykład chatach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, muszą być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę czy modrzew, jednak od niedawna ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza i ekstremalnych temperatur.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]